Return to تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب

ممبران اسمز معکوس,RO

ممبران ( اسمز معکوس )

غشای ممبرانی آب شیرین کن ( RO )

 

 

4
پارسیان آب

ممبران

 

 

 

در سیستم اسمز معکوس ( ممبران ) غشاء مهمترین و حساس ترین قسمت دستگاه می باشد. زیرا فشار عملیاتی مورد نیاز ارتباط مستقیم با ضخامت غشاء ( ممبران )و قطر سوراخ های آن دارد. همچنین غشاء ( ممبران ) به علت تماس مداوم با مواد شیمیایی افزوده شده به آب، بایستی مقاوم بوده و با مواد بازدارنده و ضد رسوب گذار و زیست کش ها (Biocides) واکنش ندهد.

ممبران ( غشا ):

ممبران اسمز معکوس لایه ای نازک است که اجازه عبور یون های خاصی را از غشا ( ممبران )خود نمی دهد. طبق توانایی ممبرین در حذف یون ها از محلول ها، کاربرد اصلی آن در حذف نمک از محلول های آبی می باشد. قبل از سال 1990 از سلولوز استات در ساخت ممبران استفاده می شده است اما بعدها با ترکیبات پلی آمیدی تعویض شد، زیرا پلی آمید دارای قابلیت حذف نمک بالاتر با مصرف انرژی کمتر می باشد. به دلیل قابلیت حذف یون های غیر محلول از محلول بدون تغییر فاز از این غشا جهت حذف نمک و TDS آب استفاده می شود.

عوامل مؤثر در مقایسه غشاء ها ( ممبران ها ) عبارتند از:
*- قطر سوراخ ها
*- ضخامت
*- مقاومت در مقابل مواد شیمیایی
*- قیمت
*- افت فشار
*- شرکت سازنده
4کلمات مرتبط با ممبران :

فروش ممبران اسمز معکوس, قیمت ممبران اسمز معکوس, نماینده ممبران های آمریکایی, خرید ممبران آب شیرین کن صنعتی ,فیلتر تصفیه آب,قیمت ممبران کره ای ,ترتیب فیلتر تصفیه آب,قطعات دستگاه تصفیه آب,قیمت فیلتر ممبران,تعویض فیلتر ممبران,قیمت شست و شوی ممبران,قیمت تعمیر ممبران