Return to خدمات

کلر، پرکلرین،آب ژاول

گند زدایی، میکروب زدایی و ضد عفونی آب و فاضلاب
با کلر و ترکیبات کلر

کلر

                                                  پر کلرین

یکی از آلودگی های بسیار خطرناک در منابع آب، آلودگی های بیولوژیکی و وجود میکروارگانیسم های بیماری زاست.یکی از رایج ترین و قدیمی ترین مواد برای ضدعفونی کردن آب و فاضلاب و از بین بردن آلودگی های میکروبی از جمله آلودگی های کلی فرمی استفاده از کلر با ترکیبات مختلف می باشد.ضد عفونی کردن آب آشامیدنی و منابع آب به دو روش شیمیایی ( کلر زنی،ازن زنی و استفاده از دی اکسید های کلر،برم، ید و…. ) و فیزیکی ( استفاده از فیلتراسیون و پرتوی فرابنفش ) . روش فیزیکی کارایی کمتری داشته که لاجرم برای اطمینان بهتر از میزان ضد عفونی منابع آب می بایست به سمت روش های شیمیایی رفت.
یکی از روش های شیمیایی استفاده از کلر با ترکیبات مختلف می باشد.کلر یا بصورت ترکیبی و یا بصورت آزاد موجود می باشد.با توجه به ضعیف بودن قدرت ضدعفونی کنندگی کلر ترکیبی ، بدلیل پایدار بودن آن مورد استفاده بیشتری دارد.انواع کلر ترکیبی ( پودری (هیپو کلرات کلسیم یا پرکلرین ) و یا مایع ( آب ژاول ، هیپو کلرات سدیم )هیپو کلرات کلسیم ( پرکلرین )به وسیله واکنش کلر با شیر آهک در مجاورت سدیم هیدروکسید در طی یک فرآیند چند مرحله ای ، دوغاب پرکلرین تهیه می شود که متعاقبا با فیلتراسیون و خشک نمودن ، گرانول های پرکلرین بدست می آید.
این ماده ضد باکتری (ضد بو)، گند زدا، ضد عفونی کننده، ضد قارچ و معرف سفید کننده می باشد. وبه علت فرّار بودن کلر آن باید در ظروف در بسته و در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری گردد.
• مصارف پرکلرین :
– تصفیه آبهای آشامیدنی
– تصفیه فاضلاب
– تصفیه آب استخرها
– صنایع کاغذ سازی
– صنایع نساجی
– و سایر صنایع وابسته
• خواص فیزیکی
– شکل ظاهری: گرانول سفید رنگ
– دمای تجزیه: 100₀ C
– وزن مخصوص: 2.35 (at 4₀C)
– قابلیت انحلال در آب: محلول در آب است
– بسته بندی: بشکه های پلاستیکی 45 کیلو گرمی
آب ژاول ( هیپو کلرات سدیم ) بصورت مایع بوده و برای گندزدایی و بوزدایی به کار می‌برند. از این ماده در صنعت به عنوان رنگ‌زدا و سفیدکننده پارچه و خمیر کاغذ استفاده می‌شود. در خانه‌ها برای ضدعفونی کردن سبزی‌ها و سفید کردن رخت‌ها به هنگام رختشویی از آب ژاول استفاده می‌کنند. این محلول با نام‌های گوناگون در بازار به فروش می‌رسد. آب ژاول که در فارسی به آن مایع سفید کننده و وایتکس نیز گفته می‌شود، محلولی است که برای گندزدایی ، سفیدکردن و بو زدایی به کار می‌رود.
Cl۲ + NaOH —-> NaClO + NaCl + H۲O
همانطور که از واکنش بالا پیداست، چنانچه گاز کلر را در محلول سود سوزآور وارد کنید، آب ژاول تولید می‌شود. تمامی مخازن و لوله‌های داخل آن که برای تولید مایع سفید کننده بکار می‌روند باید از جنس PVC باشند، زیرا گاز کلر در مجاورت با رطوبت با هر فلزی ترکیب می‌شود.و باعث خوردگی آن می‌شود.

تلفن های تماس :
34705887 026
09356058552
آدرس ایمیل:
parsianab.wtp@gmail.com
کلمات کلیدی مرتبط با آب ژاول:
فروش آب ژاول ,آب ژاول چیست , آب ژاول , قیمت آب ژاول,فروش کلر کرج,فروش کلر اصفهان,فروش کلر آذربایجان,فروش کلر قشم,فروش کلر تهران,قیمت فروش کلر کیش,آب ژاول قشم,هیپو کلریت کلسیم,هیپو کلریت سدیم,هیپو کلریت سدیم تهران,هیپو کلریت چیست,پرکلرین کرج,پرکلرین بندر عباس,پرکلرین کرمان,پرکلرین یاسوج

کلر، پرکلرین،آب ژاول